Czy metoda Rife jest skuteczna w każdym stadium?

Co to jest przewlekła borelioza i dlaczego metoda Rife może być skuteczna w jej leczeniu? Borelioza to infekcja wywołana przez bakterię o nazwie Borrelia burgdorferi. W większości przypadków jest skutecznie leczony doustnymi antybiotykami. U niektórych pacjentów objawy, takie jak zmęczenie, ból i bóle stawów i mięśni, utrzymują się nawet po leczeniu, stan określany jako „zespół po leczeniu boreliozy, czyli choroby z Lyme”.

Termin „przewlekła borelioza” został użyty do opisania osób z różnymi chorobami. Chociaż termin ten jest czasami używany do opisania choroby u pacjentów z boreliozą, został również użyty do opisania objawów u osób, które nie mają klinicznych ani diagnostycznych dowodów na obecną lub przebytą infekcję boreliozy. Ze względu na zamieszanie w stosowaniu tego terminu i brak jasno zdefiniowanej definicji klinicznej wielu ekspertów w tej dziedzinie nie popiera jego zastosowania.

Jak leczy się boreliozę i czy metoda Rife może być skuteczna? W przypadku wczesnej choroby z Lyme krótki cykl doustnych antybiotyków, takich jak doksycyklina lub amoksycylina, jest leczniczy w większości przypadków. W bardziej skomplikowanych przypadkach boreliozę zwykle można skutecznie leczyć antybiotykami trwającymi od trzech do czterech tygodni lub metodą Rife. U pacjentów, u których występują objawy niespecyficzne po leczeniu boreliozy i którzy nie wykazują dowodów na aktywne zakażenie, badania wykazały, że większa antybiotykoterapia nie jest pomocna i może być niebezpieczna – wówczas metoda Rife przynosi najlepsze rezultaty.