Słupki ogrodzeniowe – jakie wybrać?

Istnieją różne rodzaje metalowych ogrodzeń wyposażonych w słupki ogrodzeniowe, z których każdy ma właściwości zaprojektowane do określonych zastosowań. W tym artykule oferujemy kompleksowy przegląd ogrodzeń metalowych dostępnych na rynku i skupienie się na ich cechach. Po pierwsze, dobrze jest rozróżnić siatki druciane, słupki ogrodzeniowe i spawane elektrycznie. Porównajmy je szczegółowo.

1. Siatka z łańcuszka może być wiązana lub skręcana (prosta lub potrójna). Ten rodzaj ogrodzenia jest zwykle zalecany do nierównego terenu, stoków lub pochyłości; może być również zainstalowany na niskich ścianach i płaskich powierzchniach. Stosuje się go głównie na gruntach rolnych i w gospodarstwach rolnych. Oczywiście obróbka, średnica i powlekanie drutów wpływa na wydajność siatek ogniwowych pod względem bezpieczeństwa, wytrzymałości i trwałości. Istnieje wiele rodzajów siatek ogniw łańcucha.

2. Spawanie drutów zapewnia wysoki poziom odporności i bezpieczeństwa. Ogrodzenie spawane elektrycznie nadaje się do montażu na płaskich powierzchniach wraz z betonową ścianą. Sztywność tego ogrodzenia utrudnia montaż w stromych lub zalesionych obszarach. Firma Wukazet prezentuje różne rodzaje elektrycznie spawanych ogrodzeń siatkowych, słupków ogrodzeniowych o różnych kształtach, z powłokami cynkowymi lub PVC, o różnych średnicach drutu i oczkach o różnych rozmiarach.

3. W tym miejscu warto rozróżnić ogrodzenie metalowe rozłożone w rolkach od ogrodzenia w panelach. Poniżej omawiamy ich cechy. Ogrodzenie z drutu w rolkach ze słupkami ogrodzeniowymi może być łańcuchem lub siatką spawaną elektrycznie. Siatka w rolkach charakteryzuje się drutem o średnicy zwykle od 2 do 3,5 mm, który umożliwia nawijanie siatki na siebie. Rolki mają zazwyczaj długość 25, 50 lub 100 metrów. Niektóre szczególne typy tego ogrodzenia są również dostępne w rolkach o długości 10 metrów, co pozwala na przyjęcie tych, którzy potrzebują mniej. Ponadto siatka w rolkach jest dostępna w różnych wysokościach, od 60 cm do 2,5 metra i więcej. Konieczne jest oczywiście przycięcie ogrodzenia na wymiar, w zależności od charakteru projektu. Jak wspomniano, zarówno ogniwo łańcucha, słupki ogrodzeniowe, jak i spawana elektrycznie siatka są dostępne do oglądania w siedzibie firmy Wukazet.