Artom24 i ich balustrady metalowe

Jakie materiały balustradowe są dostępne w Artom24?

Rozejrzyj się, a znajdziesz szereg dostępnych materiałów balustrad. Od szkła, drewna i stali po beton, PCV i aluminium. Niektóre z tych materiałów mają lepszą przydatność, a do większości zastosowań wysoce zalecane jest aluminium i winyl. Dostępne są również balustrady z mosiądzu, chromu i miedzi. Te ozdobne balustrady mają wyjątkowy urok. Balustrady metalowe z kutego żelaza są często pokryte warstwą farby i możesz rozważyć lakierowanie proszkowe na poręczach. Niezależne panele szklane, szklane i żywiczne sprawiają, że powierzchnia wygląda na przestronną. Podobnie chromowana stal nierdzewna dodaje sterylnego chrupkości. Urocze są kamienne, marmurowe i granitowe balustrady. Przy wyborze materiałów balustrad należy wziąć pod uwagę formę, funkcję oraz wystrój. Dalsze podpunkty dadzą ci więcej wglądu.

Najważniejsze uwagi – wewnątrz czy na zewnątrz?
Jednym z najbardziej podstawowych pytań, które zadadzą określenie projektu i zastosowanych materiałów balustrad, jest to, czy jest to instalacja wewnętrzna, czy zewnętrzna. Aplikacje wewnętrzne są zazwyczaj bardziej ozdobne. Z drugiej strony zastosowania na zewnątrz mogą podlegać czynnikom i warunkom atmosferycznym, a zatem muszą być wszechstronne. Zastosowania wewnętrzne i zewnętrzne w źródłach wody i wokół nich mogą wymagać odporności na korozję. Weźmy na przykład balustrady wokół balkonu od strony plaży lub wokół krytego basenu. W każdym przypadku zależy nam na balustradach, które są niedrogie i nie wymagają konserwacji, a wymagają jedynie rzadkiej konserwacji.

Niemetalowe vs. metalowe balustrady.
Podczas gdy kamienne, betonowe i drewniane balustrady mogą wydawać się pociągające, to ich trwałość wymaga analizy. Są delikatne, podatne na odpryski, pękanie i uszkodzenia oraz wymagają dużej konserwacji. Są również trudne do wymiany, wymagają specjalnych niestandardowych elementów złącznych i profesjonalnego ich zainstalowania. Z tego powodu szybko znikają ze sceny architektonicznej i zastępują je solidniejsze projekty balustrad i materiały. Poręcze winylowe mogą naśladować wygląd drewna, ale są pięciokrotnie mocniejsze. Są trwałe i nie pękają, nie złuszczają się ani nie wypaczają. Prawdopodobnie nie zostaną zaatakowane przez termity, co czyni je doskonałą alternatywą dla drewna. Balustrady metalowe i aluminiowe, zbudowane na całe życie, są wolne od korozji, lekkie i trwałe. Są dostępne w wielu różnych stylach i wzorach.

Żelazne, nieżelazne lub stopowe.
Materiały żelazne, takie jak żeliwo, umożliwiają eleganckie konstrukcje balustrad. I były tradycyjnie używane przez architektów jako balustrady z wyboru. Jednak są one trudne do zainstalowania i odinstalowania, szczególnie w złożonych systemach poręczy. Wiadomo również, że rdzewieją, gdy są używane na zewnątrz. Metale nieżelazne mogą być tak tanie i wszechstronne, jak aluminium lub miedź, oferując niezwykły urok. Miedź jest również niezwykle droga i trudna do pozyskania, co ogranicza jej zużycie. Stopy są wyjątkowo odporne. Na przykład mosiężne balustrady mogą mieć różne wzory. Są antybakteryjne, a także odporne na korozję. Balustrady metalowe mają jeszcze kilka zalet. Są łatwe w utrzymaniu i doskonale komponują się z ultra-nowoczesnymi stylami w stylu art-deco.