Nawigacja Android

Niegdyś zgubienie się było nie tylko pomysłem romantycznym, ale wciąż realistycznym. Dzisiaj jest prawie niemożliwe, aby się zgubić, bez względu na to, jak bardzo się starasz. Niezależnie od tego, czy schodzisz autostradą, czy wspinasz się na Mount Everest, zawsze widzisz satelity wirujące w przestrzeni kosmicznej, które mogą dokładnie powiedzieć, gdzie jesteś. Spacerując ze smartfonem w kieszeni, będziesz mieć łatwy dostęp do odbiornika GPS, który może określić Twoją pozycję, w dobry dzień, zaledwie kilka metrów. Skręć źle w samochodzie, a zdeterminowany głos – również zasilany przez GPS – będzie nalegał: „Skręć w lewo w lewo”, „Skręć w prawo” lub „Jedź prosto”, dopóki nie wrócisz pewnie na właściwy tor.

Nawet jadąc autobusem lub pociągiem, trudno jest wysiąść w niewłaściwym miejscu. Przydatne tablice z wyświetlaczem przewijają nazwę przystanku, który chcesz na długo przed wstaniem z siedzenia. Oprócz pomocy w dotarciu do celu, system jakim jest satelitarna nawigacja Android może robić wiele innych rzeczy, od śledzenia paczek i uprawy roślin po znajdowanie zagubionych dzieci i prowadzenie niewidomych.

Ale jak dokładnie działa nawigacja z Androidem? Przyjrzyjmy się bliżej!
Zagubienie się należy już do przeszłości dzięki takim urządzeniom mobilnym z wbudowanymi odbiornikami GPS i aplikacjami takimi jak nawigacja Android.
Co to jest nawigacja satelitarna?
Satelitarna nawigacja Android oznacza użycie przenośnego odbiornika radiowego do odbierania sygnałów prędkości światła z orbitujących satelitów (czasami technicznie nazywanych pojazdami kosmicznymi lub SV), aby można było ustalić swoją pozycję, prędkość i czas lokalny. Jest ogólnie znacznie bardziej dokładny niż inne formy nawigacji, które muszą borykać się z kłopotliwymi problemami, takimi jak dokładny pomiar czasu i zła pogoda. Ponieważ jest to system transmisji oparty na sygnałach radiowych, które docierają do wszystkich części naszej planety, dowolna liczba osób może z niego korzystać jednocześnie, gdziekolwiek się znajdują. Najbardziej znany system satelitarny GPS, który wykorzystuje około 24 aktywnych satelitów (w tym kopie zapasowe). Dzień i noc, 365 dni w roku, latają wokół Ziemi raz na 12 godzin na płaszczyznach orbity nachylonych pod kątem 55 stopni do równika. Gdziekolwiek jesteś, zwykle widzisz co najmniej pół tuzina z nich, ale potrzebujesz sygnałów z zaledwie trzech lub czterech, aby określić swoją pozycję z dokładnością zaledwie kilku metrów.