Pad Thai Warszawa – czym charakteryzuje się ta potrawa?

Pad Thai Warszawa to klasyczne tajskie danie składające się ze smażonego makaronu ryżowego i jest powszechnie podawane jako jedzenie uliczne. Dzisiaj Google świętuje talerz z animowanym doodle, jednocześnie eksplorując historię.

Co to jest Pad Thai? Pad Thai Warszawa to tajskie danie z smażonego makaronu ryżowego z jajkami, warzywami i tofu w sosie z tamaryndowca, ryb, suszonych krewetek, czosnku, czerwonej papryczki chilli i cukru. Niektóre składniki Pad Thai Warszawa są dostarczane z boku jako przyprawy, w tym czerwona papryczka chilli, kliny limonki i orzeszki ziemne. Istnieje również wersja wegetariańska, która może zastąpić sos sojowy zamiast sosu rybnego i pominąć krewetki. Pad Thai jest charakterystycznym daniem ulicznego jedzenia w Bangkoku i jest sprzedawany w małych tajskich wioskach.

Skąd to pochodzi? Jego początki są trudne do prześledzenia, ale wielu uważa, że ​​został wprowadzony przez chińskich handlowców i ewoluował, aby odzwierciedlać tradycyjne tajskie smaki. Inni uważają, że jest to danie pochodzenia wietnamskiego. Pad Thai to przyjemny chaotyczny melanż z makaronem ryżowym, jajkiem, tofu, krewetkami, tamaryndą i warzywami przyozdobionymi kruszonymi orzeszkami ziemnymi. Udowodniono również naukowo, że zaspokaja kubki smakowe: danie słone, słodkie, kwaśne, gorzkie i pikantne jednocześnie – czyli jest idealną potrawą z nurtu umami. Pad Thai w Warszawie zjesz w restauracji Sushi & Ramen – zajrzyj na stronę i poznaj menu.