Agencja celna

Większość początkujących przedsiębiorców unika międzynarodowego importu lub eksportu ze względu na duże zawiłości związane z transportem transgranicznym. Jedyną rzeczą, która sprawia, że ​​międzynarodowa wysyłka jest chłodnym wiatrem, jest odprawa celna. Jeśli planujesz importować towary i sprzedawać je na lokalnym rynku, musisz przyzwyczaić się do słowa „odprawa celna”, ponieważ może to zrujnować twoje marzenia o imporcie, jeśli nie zrozumiesz, co to jest, jak działa i jak wpłynie to na Twój biznes importowy. Zanurzmy się głęboko, aby zrozumieć, co to jest odprawa celna.

Aby monitorować przepływ towarów przez granicę, każdy kraj sformułował pewien zestaw zasad i przepisów. Co musi spełnić każda osoba chcąca importować lub eksportować towary przez granicę?
W celu zachowania lokalnego przemysłu, możliwości zatrudnienia i ochrony lokalnego rynku przed zagraniczną konkurencją na importowane towary nakładane są cła i podatki. Ponadto, aby wesprzeć lokalny przemysł i zwiększyć przychody kraju, zapewnia się subsydia na eksportowane towary. Tak więc utrzymanie równowagi handlowej w kraju. Jeśli importujesz towary do innego kraju, przesyłka zostanie przeniesiona do odprawy celnej, gdy dotrze do indyjskiego portu. Organy celne, takie jak agencja celna, oceniają produkt i ustalają cła i podatki.

Zasadniczo odbiorca płaci cła i podatki. Tylko wtedy, gdy zapłacisz cła i podatki, Twoja paczka zostanie wysłana, w przeciwnym razie zostanie zatrzymana w miejscu jakim jest agencja celna. W najgorszych przypadkach paczka zostanie zniszczona, jeśli odbiorca nie zapłaci cła. Nie możesz znać dokładnych opłat celnych, które zostaną nałożone na twoje produkty, dopóki nie zostaną poddane procesowi odprawy celnej, ponieważ całkowicie zależy to od różnych czynników, takich jak:

1. Cel wysyłki paczki: Powód wysyłki paczki jest głównym czynnikiem decydującym o tym, czy twoje przesyłki będą podlegały cłom, czy nie. Jeśli importujesz produkty w celu odsprzedaży, a ich wartość przekracza 50 000 złotych będziesz musiał zapłacić cła i podatki. Jeśli importujesz produkty do użytku osobistego, których wartość jest niższa niż 50 000 złotych, nie musisz płacić cła.

2. Wartość przesyłki: Wartość przesyłki odgrywa istotną rolę w ustalaniu opłat celnych w miejscu jakim jest agencja celna. Przesyłki o wyższej wartości przyciągają wyższą stawkę celną niż przesyłki o niższej wartości.

3. Wysyłany produkt: opłata celna różni się również w zależności od wysyłanego produktu, tj. opłaty w agencji celnej różnią się w zależności od kodu produktu.

4. Kraj importu: Ponieważ każdy kraj ma własne cła i podatki, kwota cła zmienia się podczas importu do różnych krajów. Chociaż nie możesz poznać dokładnej kwoty ceł, nadal możesz obliczyć przybliżoną kwotę cła które mogą zostać obciążone.